Hledam Cechy a Slovaky v Albe CN a okoli, popr. v Torine

Virtuální místo setkání Čechů žijících v Itálii

Hledam Cechy a Slovaky v Albe CN a okoli, popr. v Torine

Messaggiodi dari il gio ott 14, 2010 1:35 pm

Vcera jsem objevila tenhle web...
Rada bych nasla kamaradku na cesky pokec, ktery mi uz hezkou dobu chybi.
Jsme cesko-italsky par s malym ditetem, takze uvitam i akce spolecne s detmi....ale nekdy radeji bez ;-)
Muj kontakt je gabik075@gmail.com

Cerco amici cechi o slovacchi ad Alba CN e dintorni, eventualmente anche a Torino!
Avatar utente
dari
NováÄek
NováÄek
 
Messaggi: 6
Iscritto il: mar ott 12, 2010 6:09 pm

Re: Hledam Cechy a Slovaky v Albe CN a okoli, popr. v Torine

Messaggiodi Ivik il mer ott 20, 2010 10:14 pm

Ahoj

Nejsem ani z Alba ani z Turina, ale bydlim nedaleko od Cunea. Muze byt? Mam dve deti, jedno uz ma 9, druhe bude mit brzy 2.
Pokud chces muzeme se slyset. Poslu ti moje telefonni cislo na mailovou adresu.
Ahoj
Ivik
Avatar utente
Ivik
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 125
Iscritto il: gio mar 22, 2007 12:00 am

Re: Hledam Cechy a Slovaky v Albe CN a okoli, popr. v Torine

Messaggiodi dari il gio ott 21, 2010 8:00 am

To vis, ze jo!Uz jsem myslela, ze je tu mrtvo....Jdu zkontrolovat mail!
Avatar utente
dari
NováÄek
NováÄek
 
Messaggi: 6
Iscritto il: mar ott 12, 2010 6:09 pm

Re: Hledam Cechy a Slovaky v Albe CN a okoli, popr. v Torine

Messaggiodi Nada il sab mar 05, 2011 6:33 pm

Ahoj
Ja jsem Nada a bydlim uz 13. rokem v Torine.
Taky mi desne chybi cesky pokec!
Mam 2 deti 8 a 4 a pul roku.
Rada bych nasla nekoho, kdo ma nejlepe cesky mluvici deti, protoze ti mi dablici se nechteji vubec cesky ucit :(
Samozrejme ze to neni podminka :)
Doufam ze to tu neni uplne mrtve a ze nekoho najdu :)
Nada
NováÄek
NováÄek
 
Messaggi: 3
Iscritto il: sab mar 05, 2011 6:25 pm

Re: Hledam Cechy a Slovaky v Albe CN a okoli, popr. v Torine

Messaggiodi Ivik il lun mar 07, 2011 10:11 pm

Ahoj Nado
V Torine dokonce existuje neco jako cesky spolek, neni oficialni, organizuji prevazne setkani pri pizze, nebo na aperitiv, oficialni spolek existuje pouze slovensky.
Deti tam bude take dost. Ja bohuzel bydlim az v Cuneu, ale mam dva syny 10 a 2. Ten starsi chodi dokonce do ceske skoly, v cervnu, beru ho drive ze skoly. Ale musim rici, ze taky brble, ze se ucit nechce, no a mluvi se mnou malo cesky, jak muze tak sklouzne do italstiny, potvora, vi ze mu rozumim ;-). Ale u ceske babicky prejde hned do cestiny, protoze vi, ze mu jinak nerozumi a za ten mesic se rozmluvi vice nez dobre. Ted je ve 4. tride. Vsechny predmety mu v ceske skole uznaji, /samozrejme. ze tady chodi do italske skoly/ krome cestiny, ze ktere musi skladat zkousky. Podle mne to byl jediny zpusob, jak to udelat, aby se naucil dobre cesky. Pobyt u babicky by stacil pouze na mluvenou rec.
Takze deti, co umi dobre cesky nabidnout nemuzu. Znam je, ale bydli az v Milane.
Pokud budes chtit, dam ti kontakt alespon na ten cesky spolek v Turine.
Ahoj
Ivik
Avatar utente
Ivik
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 125
Iscritto il: gio mar 22, 2007 12:00 am

Re: Hledam Cechy a Slovaky v Albe CN a okoli, popr. v Torine

Messaggiodi Nada il mer mar 09, 2011 7:46 pm

Ahoj Iviku, to by bylo moc fajn kdybys mi dala ten kontakt na tu ceskoslovenskou "komunitu" v Torine.
To jsem tedy mile prekvapena ze v Cuneu se vyucuje cestina, to tady v Torine asi neni mozne. Kdyby jo, tak bych ho tam hned zapsala :) A mozna i malou.
Zjistila jsem ze kdyz mluvim Cesky, tak me vubec neposlouchaji. cekaji az na Italskou verzi..:/
Treba si nekdy muzeme udelat vylet vlackem az do Cunea a nekde si dat spicha na pokec, aby ty moji raubiri vedeli ze se mama nezblaznila a ze tu "divnou" rec mluvi i nekdo jinej :)
Moc ti predem dekuju

Pa

Nada
Nada
NováÄek
NováÄek
 
Messaggi: 3
Iscritto il: sab mar 05, 2011 6:25 pm

Re: Hledam Cechy a Slovaky v Albe CN a okoli, popr. v Torine

Messaggiodi Ivik il dom mar 13, 2011 3:20 pm

Ahoj Nado

kontakt na ceskou komunitu tu poslu na MP.
V Cuneu se cestina bohuzel nevyucuje, :-) syn chodi do skoly u babicky v Brne. Zapsala jsem ho do normalni zakladni skoly, je uvolnen z povinne skolni dochazky, chodit muze kdy chce, a jednou za rok, vetsinou na konci cervna "sklada" rozdilove zkousky z cestiny. Jsou na nej moc hodni, takze to zvlada, i kdyz se moc neuci. ted toho pribyva, uz delaji vzory podstatnych jmen, loni delali vyjmenova slova, no ale zatim zvlada.
Co se tyka vyucovani cestiny v Italii, moc toho neni, nejake soukrome hodiny, v Milane je ted Kulturni centrum a u toho maji kurzy cestiny, no a pak pro deti organizuje (organizoval jeste loni) spolek z Bologne, pokud se nepletu, tydenni pobyty u more v Toskansku v kempu s rodici s vyukou cestiny. Kontakt byl na Martyk (Martina tady na cznetu) ale uz dlouho jsem nevidela nic od ni napsane.
Ahoj
Ivik
Avatar utente
Ivik
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 125
Iscritto il: gio mar 22, 2007 12:00 am

Re: Hledam Cechy a Slovaky v Albe CN a okoli, popr. v Torine

Messaggiodi Nada il lun mar 14, 2011 2:16 pm

Ahoj Ivano.
Dik moc za info, jsi moc hodna.
To jsem nepochopila ze tvuj syn je zapsan do skoly v Cechach! Ja jsem myslela ze v Cuneu je najaka velka ceska komunita :D
Tak to spis vidim na full immersion behem prazdnin. 3 mesice v cechach by uz mohly byt znat. Ja se snazim stale mluvit doma cesky, ale kdyz musim neco slozitejsiho vysvetlit, tak holt prejdu na Italstinu.
Co pouzivas za knizky? Asi normalni ceske ucebnice, co?
Ja jsem koupila knizku "Volete pralare ceco?" ale tu si privlastnil "stalemanzel"
Jeste jednou dik za informace.

Pa

Nada
Nada
NováÄek
NováÄek
 
Messaggi: 3
Iscritto il: sab mar 05, 2011 6:25 pm

Re: Hledam Cechy a Slovaky v Albe CN a okoli, popr. v Torine

Messaggiodi Ivik il mar mar 15, 2011 3:05 pm

Ahoj Nado
3 mesice full immersion budou urcite znat, hlavne pokud ho nechas samotneho s babickou nebo dedou, kteri neumi italsky! Jak se rika: Dalibora naucila nouze housti, a meho syna mluvit cesky! :-)
Ja tri mesice nemuzu zustat, takze byva mesic a pul u babicky, ma i jine vnuky a vnucky, tak ji nemuzu monopolizovat.
Ja na ne mluvim stale pouze cesky, vubec to nemicham, na partnera italsky, bohuzel se ucit nechce, ale za ty leta, co to slysi, tak uz toho pochytil hodne, takze u normalniho hovoru u stolu zvladne sledovat o cem je rec. Na deti vzdy a pouze cesky. Musim se ti priznat, ze muj starsi je "hajdalak" a odpovida mi vetsinou italsky. Ja to nelamu pres koleno, ale mluvim na nej pouze cesky. Takze pasivni znalost ma dobrou.
Pokud ti muzu poradit, tak i slozitejsi veci rikej synum cesky, pokud uvidis, ze nerozumi, tak pak teprve mu/jim vysvetli slova, ktera nezna v italstine.
Ucime se z normalnich ceskych ucebnic, jakmile jsem zapsala syna, tak mi veskere ucebnice dali ve skole *zdarma*. :-)
V Cuneu neni vubec zadna ceska komunita. Vypada to tu, ze je tu mrtvo. Nasla jsem jen jedno devce v Mondovi, a jedno v Albe, jak jsi si mohla vsimnout vyse v predchozich vzkazech.
volete parlare ceco samozrejme mam taky, ale lezi v knihovnicce. Zkousela jsem se do ni divat, ale nezda se mi to moc prehledne. Tobe se ta ucebnice libi?
Zkousela jsem volat Renate z toho spolku, ale mobil mi nebere, tak ti pro kazdy pripad davam i jeji mailovou adresu:
renavale@fastwebnet.it
Ahoj
Ivik
Avatar utente
Ivik
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 125
Iscritto il: gio mar 22, 2007 12:00 am


Torna a ÄŒEÅ I V ITÃLII

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 1 ospite

cron