CILS DUE/B

FORUM DEDICATO A TUTTI COLORO CHE STUDIANO l'ITALIANO

CILS DUE/B

Messaggiodi re il dom mag 28, 2006 9:58 pm

ahoj,chci se zeptat,
chtela bych se zapsat na zkousku CILS v CR v brne konkretne,bydlim 5let v rime,italsky jsem se ucila se samoukem od nakladatelstvi LEDA,ale prita je Ital takze mluvim porad Italsky,
akorat nevim,zkousku bych chtela k pracovnim ucelum,abych mela neco na vic' kdyz pujdu hledat praci apod. a k tomu mi bude stacit obtiznost 2?ja se n a3moc necitim,chystam se porad nakoupit studijni materila ale nema jaksi porad cas,mam male dite..
Kazdopadne kdo ma tuhle zkousku za sebou,k jakym ucelum je dobra?
je obtizna?z ceho se presne sklada??ajak to funguje?zapisu se a je to?nebo potrebuju neco extra??mam maturitu,staci to?
diky za odpovedi
re

http://www.sjs-brno.cz/muz.htm

[ Questo Messaggio è stato Modificato da: re il 28-05-2006 22:59 ]

[ Questo Messaggio è stato Modificato da: re il 28-05-2006 23:00 ]
renata
Avatar utente
re
Senior
Senior
 
Messaggi: 101
Iscritto il: lun ott 24, 2005 11:00 pm

CILS DUE/B

Messaggiodi LaTerra il lun mag 29, 2006 7:28 am

Ahoj Renato, na výši vzdělání (tj. jestli máš nebo nemáš maturitu, VŠ a pod.) tyhle zkoušky určitě závislé nejsou. Myslím, že se stačí jen zapsat (a zaplatit). Jinak Ti bohužel neporadím, já mám hodně daleko i do zkoušky nejjednodušší... Ale při zvládnuté učebnici a pěti letech v Itálii bych se být Tebou pokusila o tu třetí, je škoda dělat druhou a pak si říct, že na tu třetí bys asi měla a dělat ji znova..., a určitě by ti byla užitečnější, pokud bys nějaký papír potřebovala pro zaměstnání.
Jinak ti ale předpokládám někdo tady určitě poradí líp, kdo s tím má zkušenosti.
Každopádně přeju hodně štěstí Tobě i mimču .
Avatar utente
LaTerra
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 358
Iscritto il: gio feb 09, 2006 12:00 am

CILS DUE/B

Messaggiodi re il lun mag 29, 2006 12:16 pm

..ja kdyz videla ze bych mela rozumet i technickym pojmum nebo jak to tam vysvetluji zarazilo me to..myslim ze mam co studovat..
dokazu vest rozhovor treba i 2hodiny ale spis o beznych vecech..teda i o kynologii,to by slo taky!
Jinak probelm mam se psanim a taky musim dopilovat slovesa,casu je pomalo,linda ma 11mesicu..
x LA TERAA
Ty jsi odkud??a bydlis v CR??
promin moji zvedavost
ahoj re
renata
Avatar utente
re
Senior
Senior
 
Messaggi: 101
Iscritto il: lun ott 24, 2005 11:00 pm

CILS DUE/B

Messaggiodi LaTerra il lun mag 29, 2006 12:59 pm

Ahoj Renato
já jsem Tereza, jsem z Prahy a bydlím tam, v Itálii jsem byla jenom o prázdninách, teď jsem se učila rok ve škole, jinak sama... takže toho zatím bohužel moc neumím.
No, já samozřejmě nevím, co po tobě budou chtít, ale řekla bych, že s těmi technickými pojmy to možná zní trochu strašidelně (teda nevím, kde jsi to viděla, na těch stránkách, na které odkazuješ, to není...), ale podle toho, co říkáš, to vypadá, že se snad umíš 'plynule a pohotově vyjadřovat, užívat jazyka efektivně pro... účely' atd. A píšou, že to odpovídá Státní zkoušce, tak to by snad pro tebe nemusel být problém, když normálně italsky umíš. Každopádně já osobně bych ti doporučila spíš zkusit tu nejvyšší, a případně potom tu jednodušší, kvůli alespoň nějakému papíru, než naopak. Jak jsem se dívala, té literatury tam zas není tolik.
Jinak ještě jsou takovéhle kurzy v Praze, jsou to kurzy PLIDA, zkus se na to mrknout na http://www.dantepraga.cz . Dobrý by bylo, pokud bys měla možnost (což by ale pro tebe asi bylo obtížné, s tak malou holčičkou...), že tam pořádají i přípravné kurzy k jednotlivým zkouškám.
Avatar utente
LaTerra
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 358
Iscritto il: gio feb 09, 2006 12:00 am

CILS DUE/B

Messaggiodi re il mar mag 30, 2006 10:31 pm

..a jsi z Prahy, a na dovolene jsi byla Kde?
ja musim nakoupit ty studijni knizky,ale na jednech strankach je bohuzel vyprodali?! a hledat do obchodu casu moc nemam,navic nastaly horka a rano je dost teplo..No precetla jsem uz(!Nebo jen)2knizky,takove romanky o mladych lidech..docela jsem tomu rozumela..
Tu zkousku vidim tak na par mesicu priprav, uvidim podle tech studijnich materilau na cem jsem a pak uvidim..
POkud by si chtela muzem si spolu psat maily v italstine, aby si se vic procvicila..
ciao ciao da Roma..
renata
Avatar utente
re
Senior
Senior
 
Messaggi: 101
Iscritto il: lun ott 24, 2005 11:00 pm

CILS DUE/B

Messaggiodi LaTerra il gio giu 01, 2006 1:34 pm

Jo jo, díky, budu ráda... ale svůj mail nemáš zobrazený, (ač je to tuším pravidlo dané Bohemicusem ... nebo už ne? ), ale můj mail najdeš v mém profilu tady, takže až budeš mít čas, napiš!!
Jéé... horko v Itálii Ti teda závidím, v Praze už asi 2 měsíce jenom prší (asi tak 20 hodin denně ) a léto tu bylo jeden den...
Zatím ahoj, měj se
Teri



[ Questo Messaggio è stato Modificato da: LaTerra il 01-06-2006 14:35 ]
Avatar utente
LaTerra
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 358
Iscritto il: gio feb 09, 2006 12:00 am

CILS DUE/B

Messaggiodi moka il gio giu 01, 2006 8:37 pm

Avatar utente
moka
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 168
Iscritto il: sab apr 02, 2005 11:00 pm

CILS DUE/B

Messaggiodi re il gio giu 01, 2006 9:16 pm

x moka
diky za link!zajimavy a dost dlouhy test livello C2-quattro!
ty jsi prosla??
a bude to v CR stejny-obtiznost a obsahlost,asi jo kdyz je to mezinarodni zkouska.....
renata
Avatar utente
re
Senior
Senior
 
Messaggi: 101
Iscritto il: lun ott 24, 2005 11:00 pm

CILS DUE/B

Messaggiodi moka il gio giu 01, 2006 9:38 pm

Ahoj Renato!
Já se připravuju na zkoušku na 08/06, tedy za týden. Ten co je na strankách Univerzity jsem zkoušela dělat ve škole minulý týden a byl to jeden z těch nejlehčích, co jsem měla možnost si vyzkoušet -tedy mluvím o C2. Mělo by to trvat zhruba 6 hodin s jednou přestávkou!!!!! a vůbec se na to netěším. Jediná výhoda je v tom, že jestli neprojdeš v červnu např. z poslechu, tak v prosinci proděláš znovu to trápení jenom při poslechu , a nemusíš opakovat celou zkoušku.
Je to fajn, že si člověk udělá dost dobrou představu o tom, jak na tom doopravdy je. Jinak tam jsou i včechny informace ,např. o všech školách v Itálii, kde se můžeš přihlásit ke studiím i ke zkoušce. V celém světě je ve stejnou hodinu samozřejmě předložen ten stejný text a poslech, a diplom je uznávaný na celém světě. Já jsem využila této možnosti studovat za málo, žiju v Piacenze a platila jsem za kurz kolem 10ti Eur.
http://www.unistrasi.it/pages/1.asp?cod=39
jinak my ve škole používáme : Rete!3 di Marco Mezzadri e Paolo E. Balboni
A držte mi ve čtvrtek palce, já je taky budu držet všem, co se do toho pustí!!!!!!!
Ahoj, Monika
Avatar utente
moka
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 168
Iscritto il: sab apr 02, 2005 11:00 pm

CILS DUE/B

Messaggiodi re il ven giu 02, 2006 10:36 am

j acetl aze studijni material je od nakladatelstvi giunti CILS quaderni,tak nevim jestli je poridit nebo ne..
[http]http://www.internetbookshop.it/ser/serdsp.asp?isbn=8809214013[/http]
to rete! 3 je jen video nebo jen knizka nebo vse dohromady??
trovato!
http://www.internetbookshop.it/ser/serd ... 99K1133GGG

no je to divny na te skole v brne dporucuji studovat s
Italština - Bahníková a kol. (LEDA)
Bravo (Ed. Scolastiche B. Mondadori)
In Italiano, I. díl +II. díl (Ed. Guerra)
Due (Bonacci)
Quaderni CILS (Giunti

hodne stesti! dej vedet jak jsi dopadla..

renata
Avatar utente
re
Senior
Senior
 
Messaggi: 101
Iscritto il: lun ott 24, 2005 11:00 pm

CILS DUE/B

Messaggiodi DJ il mar giu 20, 2006 11:08 pm

Ahoj králi/re (nebo Renato? ),
já jsem složila po 4 letech v Římě zkoušku CILS 4. Zkoušky všech úrovní pořádá UPTER (http://www.upter.it). Jestli budeš potřebovat studijní materiál, tak sešity s testy + kazeta jsou k dostání např. ve Feltrinelli. Dobře si můžeš vyzkoušet, jak zkouška vypadá, protože sešity obsahují testy, které byly použity v předchozích letech. UPTER pořádá i přípravné kurzy na jednotlivé úrovně, ale ty jsem nepotřebovala. CILS 4 je vlastně na úrovni naší Státní jazykové zkoušky všeobecné. 'Státnice' v ČR jsou totiž celkem 4 (základní, všeobecná, speciální překladatelská a speciální tlumočnická - tu jsem si udělala v roce 2003 a úspěšně, je to super pocit, když máš kromě mateřského jazyka i další cizí jazyk, který ovládáš 'skoro' jako rodilý mluvčí ) Takže CILS 2 by byla velmi pravděpodobně na úrovni státní zkoušky základní.
Jinak se o CILS vedla debata již dříve, určitě ji tady najdeš.
Hodně štěstí,
DJ
Praghese D.O.C.
Avatar utente
DJ
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 188
Iscritto il: dom ago 01, 2004 11:00 pm
Località: Roma, Praha


Torna a STUDIARE L'ITALIANO / STUDOVAT ITALSTINU

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 2 ospiti

cron