dolci cechi

Spazio dedicato alle ricette della cucina ceca ;-)

Re: dolci cechi

Messaggiodi LELLASTELLA il mer mag 07, 2008 7:58 am

tak ted jeden pekny recept vhodny na jahodove obdobi... dobrou chut... ahojky Lenka :D


Ovocné kynuté knedlíky (dávka cca 16 kusů)
Potřebujeme:
1/2 kostky droždí NOLI 42 g
150 g hrubé mouky
400 g polohrubé mouky
300 ml vlažného mléka
2 žloutky
1 lžíci cukru krupice
1 kávovou lžičku soli (7 g)
Postup: Všechny ingredience vymícháme v hladké nelepivé těsto, které přikryjeme a v teple necháme 20 minut odpočinout. Vykynuté těsto rozdělíme na stejnoměrné kousky a plníme ovocem, povidly nebo marmeládou.
Uzavřené knedlíky necháme 30 minut kynout a poté je vaříme v páře asi 20 minut.
Ovocné knedlíky podáváme teplé, sypané tvarohem, moučkovým cukrem a polité rozpuštěným máslem.
Avatar utente
LELLASTELLA
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 516
Iscritto il: mar apr 18, 2006 11:00 pm
Località: PESCARA - ABRUZZO

Re: dolci cechi

Messaggiodi victoria78 il mer mag 07, 2008 9:22 am

to Lellastella: Prosim te kde v Italii shanis hrubou a polohrubou mouku? V obchodech neexistuje. Zasla jsem do panificio a ptala jsem se mistra :)). Ale nevim jak mu vysvetlit jakou mouku. Polohruba bude asi farina 0 a ta hruba??
A take tvaroh nevim jestli je ricotta. Mekky asi ano ale tvrdy? Ja jsem teda trdlo...10 let jsem tady a jeste jsem tyhle veci neobjevila 8O
Avatar utente
victoria78
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 138
Iscritto il: mer apr 09, 2003 11:00 pm
Località: Treviso

Re: dolci cechi

Messaggiodi zlaticko74 il mer mag 07, 2008 10:31 am

hruba mouka by mela (mohla) byt farina semolata a jestli nekdo objevite kde sehnat tvrdy tvaroh , tak to urcite napiste :D . zatim jsem nemela uspech. ahojky
Avatar utente
zlaticko74
Senior
Senior
 
Messaggi: 112
Iscritto il: mer ott 18, 2006 11:00 pm
Località: FIRENZE

Re: dolci cechi

Messaggiodi LELLASTELLA il mer mag 07, 2008 1:08 pm

Farina 0 – polohruba mouka
Farina 00 – hladka mouka
Grano duro – hruba mouka
Semolino – krupicka

Jestli jsem to nejak popletla s tim oooooo, tak prominte. :oops:

Tvaroh – nejak by ho mohla nahradit ricotta di mucca, ale ta “za pultem” ale ne zena.... he he… to byl zert pro starsi pametniky Dietlovskeho serialu : “ZENA ZA PULTEM”. Tak tedy chtela jsem rici, ze je lepe zakoupit ricottu u pultiku (al banco dei formaggi, al taglio), kdy vetsinou tato ricotta se pouziva k priprave naplni do testovin, takze je docela tuha, neni mozna vylozene takova jako tvrdy tvaroh, ale dala by se pouzit pro nase ucely. Stejna situaze nastane v pripade pripravy moucniku TIRAMISU’, kdy se marne snazime nahradit syr mascarpone nasim ceskym tvarohem. Taky to neni 100% ono, no tak to bude i tak s ovocnymi knedliky, delanymi v Italii.... :idea:
Zitra poslu dalsi recept, na co mate chut?
:mrgreen:
Avatar utente
LELLASTELLA
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 516
Iscritto il: mar apr 18, 2006 11:00 pm
Località: PESCARA - ABRUZZO

Re: dolci cechi

Messaggiodi victoria78 il mer mag 07, 2008 5:29 pm

Juuu. Ja jsem to rikala ze Lellastella je nejlepsi :wink:

Poslys sla bys se mnou do toho cesko-italsko-kulinarskeho blogu? Ja nejake recepty ceske prelozene do IT mam, jsou vyzkousene i s fotkami ode me. Ale neumi moc s blogem a take nemam moc casu. Kdybysme na to byli dve bylo by to lepsi.

Tvoje knedlicky hned v sobotu vyzkousim :D :D ...mnam mnam, mlask, uuua, ufff, mlask...
Avatar utente
victoria78
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 138
Iscritto il: mer apr 09, 2003 11:00 pm
Località: Treviso

Re: dolci cechi

Messaggiodi LELLASTELLA il gio mag 08, 2008 7:46 am

ahoj holky,
dnes z "jineho testa"... doufam, ze se vam povedou.. ahojky

PS: Janicko, dekuji ti za mily navrh ohledne blogu, ale nejak chybi cas, natoz pak neco vypisovat v italstine, stejne italove nemaji zajem o ceskou kuchyni... nebo ne? :D



Honzovy buchty (dávka cca 20 kusů)
Potřebujeme:
1 kostku droždí 42 g
600 g hladké mouky
100 g cukru krupice
250 ml vlažného mléka
3 žloutky
1 dl oleje
1 vanilkový cukr
1 kávovou lžičku soli (7 g)


Postup: Všechny ingredience vymícháme v hladké nelepivé těsto, které přikryjeme a v teple necháme 20 minut odpočinout. Vykynuté těsto rozválíme na pomoučené ploše na tloušťku 1 cm. Pomocí sklenice vykrojíme kolečka, plníme povidly, mákem, tvarohem nebo ovocem a poté uzavřeme. Jednu stranu naplněných buchet potřeme olejem a touto stranou je pak klademe těsně vedle sebe na vymazaný pekáč. Necháme 40 minut vykynout. V předehřáté troubě pečeme 15 minut při teplotě 180 °C .

mnam mnam...
Avatar utente
LELLASTELLA
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 516
Iscritto il: mar apr 18, 2006 11:00 pm
Località: PESCARA - ABRUZZO

Re: dolci cechi

Messaggiodi LELLASTELLA il ven mag 09, 2008 9:18 am

tak dnes treba pro nedelni odpoledne, na svatek vsech maminek muzeme upeci tento moucnik.. ahojky a dobre pochutnani vsem krajanum preje Lenka :D

Slavnostní koláč

Potřebujeme:
na těsto:
1 kostku droždí 42 g
1 000 g hladké mouky
400 ml vody
150 g cukru krupice
150 g másla
150 g sušeného mléka
3 vejce
2 kávové lžičky soli (12 g)
1 vejce (na potření)
na náplň:
tvaroh a rozinky, mletý mák, strouhaná jablka
Postup: Všechny ingredience vymícháme v hladké nelepivé těsto, které přikryjeme a v teple necháme 20 minut odpočinout. Vykynuté těsto rozdělíme tak, že větší část rozválíme na pomoučené ploše na placku (velikost dle vlastního uvážení) a menší část použijeme na okraj nebo na další zdobení koláče dle vlastní fantazie.
Rozválené těsto potřeme náplněmi dle chuti a vlastního uvážení, dozdobíme těstem (pletené okraje) a můžeme na povrchu posypat drobenkou (směs mouky, cukru a másla smíchaná v poměru 2:1:1).
Takto nazdobený koláč necháme ještě 20 minut kynout, poté potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme 18 - 20 minut při teplotě 180 - 200 °C.
Avatar utente
LELLASTELLA
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 516
Iscritto il: mar apr 18, 2006 11:00 pm
Località: PESCARA - ABRUZZO

Re: dolci cechi

Messaggiodi victoria78 il ven mag 09, 2008 12:24 pm

Uz se tesim jak dodelam univerzitu a za odmenu si reknu o vylet po Italii. A tak si zajedu i do Pescara za Lellastella a ona mi tam vsechny ty dobrutky upece :D

Ze to tak bude, Lellastella? Ty mi tam napeces cesky dobrutky a ja budu ochutnavat a hodnotit... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar utente
victoria78
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 138
Iscritto il: mer apr 09, 2003 11:00 pm
Località: Treviso

Re: dolci cechi

Messaggiodi LELLASTELLA il mar mag 13, 2008 9:35 am

ahoj devcata, tak dnes z jineho soudku... mnam mnam ahojky

Švestkový koláč(dávka na 2 větší koláče)
Potřebujeme: 1 kostku droždí 42 g
500 g polohrubé mouky
250 ml mléka
125 g tuku na pečení
50 g cukru
1 vejce
sůl
náplň: 1 kg švestek
500 g ovocného jogurtu
3 vejce
vanilkový cukr

Doba přípravy: 75 minut

Postup: 1. Do mísy vsypeme mouku, přidáme sůl, cukr a promícháme, přilijeme vlažné mléko a rozpuštěný tuk, přidáme jedno vejce a rozdrobíme kostku droždí. Pečlivě promícháme, až vznikne hladké řidší těsto, které v přikryté míse necháme asi 25 minut vykynout.
2. Mezitím vypeckujeme švestky a připravíme si 2 větší plechy, které vymažeme tukem.
3. Na každý plech vlijeme polovinu těsta, rukou namočenou v oleji upravíme hmotu na větší kulaté koláče, polijeme jogurtovou zálivkou a poklademe švestkami.
4. Koláče necháme ještě asi 20 minut kynout, pak vložíme do horké trouby a pečeme dozlatova asi 30 – 35 minut při teplotě 160 0C. Koláče krájíme až studené a podáváme ozdobené moučkovým cukrem.

Jogurtová zálivka: ovocný jogurt prošleháme s vejci a vanilkovým cukrem.
Avatar utente
LELLASTELLA
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 516
Iscritto il: mar apr 18, 2006 11:00 pm
Località: PESCARA - ABRUZZO

Re: dolci cechi

Messaggiodi LELLASTELLA il mer mag 14, 2008 12:55 pm

dnes snad prijdou k chuti pro zmenu treba...

Smažená srdíčka
Potřebujeme:
1 kostku droždí 42 g
600 g hladké mouky
100 g cukru krupice
300 ml mléka
3 žloutky
100 ml oleje
1 vanilkový cukr
1 kávovou lžičku soli
2 kávové lžičky rumu
Postup: Všechny ingredience vymícháme v hladké nelepivé těsto, které přikryjeme a v teple necháme 20 minut odpočinout. Vykynuté těsto rozválíme na pomoučené ploše na tloušťku 1 cm.
Formičkou ve tvaru srdíčka vykrájíme z těsta jednotlivé kousky, které necháme 40 minut vykynout. Poté smažíme po obou stranách na vyhřátém oleji.
Hotová srdíčka ozdobíme marmeládou, šlehačkou, apod.


dobrou chut! :oops:
Avatar utente
LELLASTELLA
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 516
Iscritto il: mar apr 18, 2006 11:00 pm
Località: PESCARA - ABRUZZO

Re: dolci cechi

Messaggiodi victoria78 il mer mag 14, 2008 3:04 pm

to Lellastella: teda Leni!! Ty nam tady kraaasne varis. Uz si sepisuju seznam nakupu na sobotu. To bude v nedeli papanicko :)))

to others: Recept na pernik kdyz vam chybi ingredienty

Jestlize jste dostaly neodolatelnou chut na pernik a nevite jak na to pac v Italii nesezenete prasek do perniku a smes koreni nevite z ceho se sklada sledujte peclive muj postup!

1. telefonem nebo mailem zjistit zda pribuzni ci znami nepojedou v brzke dobe do italie
2. jestlize ano prejdete, prosim, na bod 4 jestlize ne pokracujte ve cteni
3. telefonem nebo mailem zjistit zda pobliz vas nebydli nekdo kdo se chysta na par dni do cech
4. pozadat dannou osobu zda by vam neprivezla 10 pytlicku prasku do perniku a take 2 baleni perniku v prasku od Dr.Oetker
5. k prosbe pridat spravny uplatek (cti: pro IT co jedou do CZ zarucene informace co videt a co ne; pro CZ co se chystaji do IT zarucene informace o tom kterou pizzu si dat)
6. hned jak vam nekdo priveze suroviny urcite vas vune tak omami ze nebudete mit silu pect pernik z gruntu...k tomu prave slouzi ten v prasku. Takze, prosim, vysypat smes do misy, pridat 10 lzic oleje a 400ml vody, zamichat, vylit na vymasteny a moukou vymazany plech, do trouby na 180° asi 45-50 min, nechat vystydnout
7. zalezt s touto dobrotou nekam kde vas rodina nebude videt a sporadat si tu ceskou mnamku celou sama!

Ja jsem cely postup dodrzela az na ten bod 7 a tak jsem z perniku mela jen 4 kostky :(
Jo, a at tu nekdo nezacne remcat ze z prasku to neni ono. Po letech co jsem pernik nejedla mi to bylo uuuuplne fuk!!

muj vysledek:
http://picasaweb.google.it/jana.faltys/ ... 0069017474
Avatar utente
victoria78
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 138
Iscritto il: mer apr 09, 2003 11:00 pm
Località: Treviso

Re: dolci cechi

Messaggiodi LELLASTELLA il gio mag 15, 2008 9:13 am

Ahoj Jani,
mezitim co ty se nekde bincas po Internetu a nevaris, lepjeji nepeces, tak ja tady za tebe pracuji... tak tedy...

Ackoliv nejsem z Moravy ale ze Zapadnich Cech, doufam, ze se na me devcata z Moravy nebudou zlobit, kdyz si dovolim povesit na nastenku tento recept. Asi nebude ten nej a nej z nejosvedcenejsich, ale alespon tu bude jeden. Tak dobrou chut ahojky Lenka

Moravské koláčky(dávka na 2 plechy)

Potřebujeme: 1 kostku droždí 42 g

600 g hladké mouky

100 g cukru krupice

120 g másla

250 ml vlažného mléka

2 žloutky
citrónovou kůru
1 kávovou lžičku soli (7 g)
Postup:
Všechny ingredience vymícháme v hladké nelepivé těsto, které přikryjeme a v teple necháme 20 minut odpočinout. Vykynuté těsto rozválíme na pomoučené ploše na tloušťku 1 cm. Pomocí sklenice vykrojíme kolečka, poklademe je na vymazaný plech a necháme 40 minut kynout.
Poté potřeme koláče povidlovou, makovou, ořechovou nebo tvarohovou náplní, a posypeme drobenkou. V předehřáté troubě pečeme 12 - 15 minut při teplotě 180 °C.
Avatar utente
LELLASTELLA
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 516
Iscritto il: mar apr 18, 2006 11:00 pm
Località: PESCARA - ABRUZZO

Re: dolci cechi

Messaggiodi LELLASTELLA il ven mag 16, 2008 12:05 pm

Tak dnes je kuchyn zavrena. :cry: Dnes se nepece.
Vzkazal mi Estebak, pry to nestiha, protoze, nez prelozi jednotlivy recept z cestiny do italstiny, a zacne pect, a ani to nestaci vytahnout z trouby a ja uz zase davam k dobru dalsi recept. Tak v klidu, vzdyt nikam nespechame. :P
Hezky vikend preje Lenka
:lol: :cry: :lol: :roll: :lol: :cry: :roll:
Avatar utente
LELLASTELLA
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 516
Iscritto il: mar apr 18, 2006 11:00 pm
Località: PESCARA - ABRUZZO

Re: dolci cechi

Messaggiodi victoria78 il ven mag 16, 2008 12:17 pm

LELLASTELLA ha scritto:Tak dnes je kuchyn zavrena. :cry: Dnes se nepece.
Vzkazal mi Estebak, pry to nestiha, protoze, nez prelozi jednotlivy recept z cestiny do italstiny, a zacne pect, a ani to nestaci vytahnout z trouby a ja uz zase davam k dobru dalsi recept. Tak v klidu, vzdyt nikam nespechame. :P
Hezky vikend preje Lenka
:lol: :cry: :lol: :roll: :lol: :cry: :roll:


Ja ti to rikala ze bysme meli zalozit blog s receptama prelozenyma :P
Preju taky hezky vikend...dnes jdu domu z prace uz po oooo (po obede). Papa...baci, baci, baci. J.
Avatar utente
victoria78
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 138
Iscritto il: mer apr 09, 2003 11:00 pm
Località: Treviso

Re: dolci cechi

Messaggiodi LELLASTELLA il lun mag 19, 2008 10:03 am

Per tirare su la morale culinaria del ns caro compagno Estebak :oops: , mi permetto di proporre oggi la seguente ricetta:

Kynutý závin s jablky a mrkví

[b]Potřebujeme na těsto:
1 kostku droždí 42 g

400 g špaldové mouky

200 g hladké mouky

150 ml sezamového oleje

270 ml ovesného, popř. sojového mléka

1 kávovou lžičku mořské soli

3 žloutky
lněné a sezamové semínka (dle chuti)

na náplň: najemno strouhané jablka a mrkev
rozinky na doslazení (popř. med, slad nebo třtinový cukr)
Postup:
Všechny ingredience vymícháme v hladké nelepivé těsto, které přikryjeme a v teple necháme 20 minut odpočinout.
Vykynuté těsto rozválíme na pomoučené ploše na tloušťku 0,5 cm. Poté potřeme náplní a stočíme do závinu.
Pečeme 10 minut při teplotě 170 °C a 10 - 15 minut při teplotě 160 °C. Po upečení potřeme závin olejem.
Avatar utente
LELLASTELLA
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 516
Iscritto il: mar apr 18, 2006 11:00 pm
Località: PESCARA - ABRUZZO

PrecedenteProssimo

Torna a CUCINA e RICETTE

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 2 ospiti

cron