VECERNICEK

Spazio dedicato alle favole... a ricordi... a Vecernicek... ed altro....

VECERNICEK

Messaggiodi Anonymous il mar nov 09, 2004 10:55 am

A co takhle VECERNICKY??? Kremilek a Vochomurka....Rakosnicek....Makova panenka a motyl Emanuel.....Vila Amalka.......Mala carodejnice....Rodina Nessovych....Bob a Bobek.....Staflik a Spagetka....Kosi bratri.....Broucci.....Na co jsem zapomnela?
Anonymous
 

VECERNICEK

Messaggiodi martyk il mar nov 09, 2004 5:22 pm

.....Mach a Sebestova,....Krtek....., Krakonosovy povidky....., Spejbl a Hurvinek....., Maxipes Fik......

Mancano anche a te?

Martina
Avatar utente
martyk
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 529
Iscritto il: lun mar 15, 2004 12:00 am

VECERNICEK

Messaggiodi charta77 il mar nov 09, 2004 6:39 pm

... Snrtze... Dgjekrluock.... prszqad...Gjjkekkler...xcbvokopze.... QQzedberbrstc...Vakxcljrm...
uuuuu????????????????????????????????????

(ve l'avevamo detto che ci mettevamo a piangere)
Realita je znamenim, jehoz interpretace umoznuje, aby lidske vedomi pochopilo existenci tajemstvi (L.G.).
Avatar utente
charta77
Senior
Senior
 
Messaggi: 102
Iscritto il: sab mag 29, 2004 11:00 pm

VECERNICEK

Messaggiodi Anonymous il mar nov 09, 2004 9:35 pm

Mamma mia quante ne avevo dimenticate!!!!! E quante sicuramente sarebbero ancora da scrivere! Ti ricordi quella canzoncina che ci chiamava a vedere il Vecernicko(per essere corretta anche in italiano ) che io da piccola cantavo.......gunkiliho gunkiliho.....lalalalaaaaaa. E poi dopo che finiva la favola ero tutta arrabbiata quando quella signora in televisione diceva....e adesso cari bambini e ora di andare al letto, ci vediamo domani per seguire altre avventure di.....perche mi sembrava che era colpa sua che la mamma mi mandava subito dopo al letto. Dicevo che magari se quella se ne stava zitta la mamma non si ricordava che dovevo gia fare la ninna.....Cmq ogni volta che vado a casa in CR me li guardo sempre, cioe se non sono quelli nuovi perche li non ce oramai gusto. Ma tipo Kremilek e Vochomurka.....vi ricordate quella puntata di quella fata che doveva essere pettinata per il Luna (cioe il signor Mesicek intendo) e le si era rotto il pettine e i nostri amici di kremilek e vochomurka le dovevano aiutare perche se no arrivava la Buio (signora Tma intendo) e la faceva sparire? Io ogni volta che mi capita di rivederlo sento la stessa stessissima angoscia che sentivo a quell eta....cmq .....bei tempi va
Anonymous
 

VECERNICEK

Messaggiodi Anonymous il gio nov 11, 2004 5:12 pm

Sono d'accordo che i Vecernicek nuovi non sono piu cosi belli. A me piaceva tanto Krtecek, e poi l'omino di Pravek che si e costruito la sua casina di legno. Bellissimo. Adesso fanno anche Vecernicek per i Rom. Peccato che qui in Italia non c'e. Ci sono solo i cartoni animati giaponesi.

Anonymous
 

VECERNICEK

Messaggiodi Anonymous il mer feb 16, 2005 3:19 pm

ferda mravenez the best
Anonymous
 

VECERNICEK

Messaggiodi Anonymous il mar mar 01, 2005 3:39 pm

A co Rumcajs... a Včelí medvídci. Ty písničky se nedají zapomenout

Chvátám, chvátám, nemám příliš klid.
Já tam, já tam, dávno už měl být.
Já nestíhám, nestačím, nestihnu to, nestačím.
Promiňte vážení,
mám veliké zpoždění.

a nebo..

Sosáčkama sosáme,
bez přestání to samé.
Do pěti, do pěti,
musíme být u maminky v doupěti.

Tahle je nejlepší


Zdravím všechny příznivce večerníčků made in Czech. To je jiný kafe, než americké a japonské slátaniny. Nemám pravdu?

DJ
Anonymous
 

VECERNICEK

Messaggiodi Anonymous il mar mar 01, 2005 3:44 pm

Jé, já se spletla.

V té písničce má být Nesnídám, nesvačím, nestihnu to, nestačím.
No, už je to dost dlouho, co jsem chodila spát po večerníčku.
Anonymous
 

VECERNICEK

Messaggiodi Anonymous il gio mar 10, 2005 2:27 pm

Lidi to je nadhera.
Diky moc cloveku co sem napsal slova te pisnicky z Broucku. Ja bych si na to byvala nikdy nevzpomnela s tou mou deravou hlavou. Take se mi jako diteti libily prihody Jaji a Paji. Z posledni cesty do Prahy (pred Vanoci) jsem si privezla DVD s Krkonosskyma pohadkama (Krakonos, Trautenberk, hajnej, Kuba s Ancou, krakonosova sojka atd.). Zaprisahala jsem se ze se budu divat kazdy vecer jen na jeden dil aby mi to vydrzelo dyl, ale pak jsem to nevydrzela a behem jednoho odpoledne jsem to skoukla cele.
Zatim jsou to jedine ceske pohadky co tu mam. S mym manzelem (ital) nemame jeste deti takze nakoupim dalsi veecrnicky s klidem. Ale uz delsi dobou mi vrta v hlave takove dilema.
Myslite si, ze kdyby nekdo prelozil a hlavne kvalitne nadaboval ceske pohadky byl by tady (v Italii) o ne zajem? Mam na mysli tzv. vanocni pohadky - Princezna ve Mlejne, Pysna princezna je asi jiz prilis stara, ale vsechny ty novejsi klasicke. Za sedm let co jsem tady tu na vanoce davaji porad dokola Fantaghiro. Uz se na to nemuzu divat, ale nic jineho mi nezbyva. Ceskym pohadkam muj manzel nerozumi (neumi cesky) a nechci ho nechat sobecky na vanoce samotneho, zavrit se s videem a divat se na ne sama. Chapu ze i v Cechach kult pohadek a vecernicku opada ve prospech japonskych a jinych cartoons. Jak je vsak znamo Italove miluji predevsim novinky. Co takhle udelat z nasich starych dobrych ceskych pohadek novy hit pristich italskych vanoc?

Jana - Venezia.
Anonymous
 

VECERNICEK

Messaggiodi mijunka il sab mar 12, 2005 4:22 pm

Ahoj Jano,
tvuj napad se mi libi. Ale nevim, jak by Italove reagovali na nase pohadky. Italskym detem by se urcite nelibili. Staci se podivat na co dneska koukaji, samy japonsky 'kartony'. Muzu ti rict moji osobni zkusenost. Pred dvema lety byl se mnou muj manzel o vanocich v cechach. Ja jsem samozrejme chtela koukat na vsechny pohadky. Ale s nim se to nedalo, protoze u prvni pohadky Silene smutna princezna (moje nejoblibenejsi) rekl ze princ ma faccia da froccio a ze ho to zpivani nebavi.
Ja cesky pohadky miluju a az budu mit deti tak jim chci vsechny sehnat.
Pochybuju ze by se tu nase pohadky chytly, ale napad to neni spatny.
Ahoj Mijunka
Avatar utente
mijunka
Senior
Senior
 
Messaggi: 64
Iscritto il: gio nov 11, 2004 12:00 am

VECERNICEK

Messaggiodi Anonymous il sab mar 12, 2005 5:32 pm

ciao ragazzi...... io fino a pochi mesi fa vedevo ancora il vecernicek, con l'antenna parabolica.... ora ho cambiato decoder e non posso più vederlo! mi piaceva un sacco e mi ricordava quando ero piccolo e andavo a praga.... un bacione a tutti
Anonymous
 

VECERNICEK

Messaggiodi Anonymous il sab mar 12, 2005 5:47 pm

Ahojte drahe nejdrazsi holky ceske!Ja bych ale jeste pridala ruskeho Mrazika-toje taky nase ceska tradice,ne?Jinak ja kdyz je mi smutno tak si poustim nase komedie,ale asi nejradsi mam 'S tebou mne bavi svet'.A ted jemi smutno skoro furt-za 2mesice cekame mimco,takze se do Cech jen tak nedostanu.Ted semi prave vratil manzel z prace tak mne snad rozveseli on!.....ale nevypada to-uz place jak ta sluzba byla dnes unavna!Jo mimochodem jmenujuse Martina jsem v okrese Askoli-Piceno,ale puvodem od Brna,omluvamse ze sem se tak vetrela,ale chybi mi ceske kamosky.ahoj
Anonymous
 

VECERNICEK

Messaggiodi Anonymous il gio apr 14, 2005 8:51 pm

A tak me napada, znate ? http://www.vecernicek.com
Anonymous
 

VECERNICEK

Messaggiodi asteriks il lun mag 02, 2005 3:24 pm

si zapomela na tvoje meno!!!
Avatar utente
asteriks
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 256
Iscritto il: dom ago 31, 2003 11:00 pm

VECERNICEK

Messaggiodi asteriks il lun mag 02, 2005 3:30 pm

beh vedo che un po di nostalgia sta prendendo ehehhehhee

c'e' nessuno che come me fa incetta di dvd o vhs di favole o cartoni animati d infanzia?
Avatar utente
asteriks
Veterán
Veterán
 
Messaggi: 256
Iscritto il: dom ago 31, 2003 11:00 pm

Prossimo

Torna a Chi se le ricorda?...

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 1 ospite

cron